عملکرد اجرایی سال 1388 موسسه خیریه نسیم رحمت توس مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 52
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط یحیی میرزائی   
یکشنبه, 26 اردیبهشت 1389 ساعت 11:18

گزارش عملکرد اجرایی موسسه خیریه نسیم رحمت توس ....

گزارش عملکرد سال 1388-1387

شرح عملكرد مؤسسه خيريه نسيم رحمت توس سال 88-87

بخش اول: تاريخچه تأسيس .................................................................................................................. 2

معرفي اعضاي هيأت امناء و هیات مدیره ..........................................................................................3 - 2

معرفي مسئولين اجرايي ............................................................................................................................4

بخش دوم : اهداف و سياست گذاري ها ............................................................................................... 6-4

بخش سوم : فعاليت ها و اقدامات انجام شده از زمان تأسيس تاكنون.............................................14-7

بخش چهارم : تامین بودجه و گزارش عملكرد مالي ....................................................................15- 14

تاريخچه تأسيس :

مؤسسه خيريه نسيم رحمت توس در راستاي سیره اهل بيت عصمت و طهارت (عليهم السلام) و به پشتوانه ولي نعمتان حضرت ثامن الحجج علي بن موسي الرضا (ع) و خوشنودي امام عصر (عج) به همت چند نفر از برادران و خواهران و با حمايت ويژه خير نيكوكار و پدر دو شهيد جناب آقاي حاج حسن لدني در تاريخ 10/09/88 به شماره ثبت 2571 تحت نظارت سازمان بهزيستي خراسان رضوي تأسيس و راه اندازي شد واز همان ابتدای شروع فعالیت با طرح دیدگاههای تخصصی و بررسی های کارشناسی شده و نگرش پژوهشي به مسائل اجتماعي و فرهنگي تلاش نموده است تا زمينه را جهت خدمتگذاري به محرومان جامعه فراهم آورد. اهداف و سياست هاي اجرايي مؤسسه به گونه اي طراحي شده است تا مشكلات اجتماعي و خصوصاً فقر اقتصادي بصورت ريشه اي در خانواده هاي تحت پوشش برطرف گردد تا از وابستگي به مؤسسه وعواقب و پيامدهاي منفي آن جلوگيري شود و در اين راستا از مشاوره افراد با تجربه و تحصيلكرده شهر مشهد بهره مند است.

معرفي اعضاي هيأت امناء و هيأت مديره

مجمع عمومي هيأت امناء با تعداد 11 نفر تشكيل و عاليترين مرجع تصميم گيري در مؤسسه مي باشد . هيأت مديره نيز متشكل از 5 نفر عضو اصلي و یک نفر عضو علی البدل و يك نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل مي باشد . فعاليت كليه اعضاي هيأت امناء، هيأت مديره و مسئولين اجرايي مؤسسه افتخاري مي باشد . کلیه اعضای هیات مدیره و بازرسین عضو هیات امناء نیز هستند. پس از تعيين اعضاي هيأت مديره، طي جلساتي متعددآئين نامه اجرايي مؤسسه تدوين و به تایید سازمان بهزیستی خراسان رضوی نیز رسید که هم اکنون فعالیت ها مطابق با آئین نامه اجرایی و در چارچوب اساسنامه انجام می شود .

معرفی اعضای هیات امناء و هیات مدیره و بازرسین

 

نام و نام خانوادگي

تحصيلات

سمت

آقاي حاج حسن لدني

حوزوي

رئیس هيأت امناء

محمود ابراهيمي

متخصص قلب و استاد يار دانشگاه علوم پزشكي مشهد

عضو هيأت امناء

محسن حاجي زاده

دكتراي فيزيك پزشكي دانشگاه علوم پزشكي مشهد

عضو هيأت امناء

فاطمه حاجي نورالله

ليسانس علوم سياسي و مشاور سازمان تبلبغات اسلامي

رئيس هيأت مديره

محمد رضا اسدي

ليسانس مشاوره و شاغل در آموزش و پرورش

نائب رئيس

يحيي ميرزايي

فوق ليسانس شيمي و مدير مياني شركت داروسازي

مدير عامل

عليرضا رجايي

ليسانس علوم سياسي و مدير فرهنگي آموزش عالي خراسان

هیات مدیره

امين قاسميان

ليسانس مهندسي كامپيوتر

علی البدل هيأت مديره

عبدالرحیم شهسواري

ليسانس مهندسی شيمي

هیات مدیره

مريم لدني

ليسانس حوزوي

بازرس

مسعود شجریان

لیسانس فنی و شاغل در آموزش و پرورش

بازرس علی البدل

 

مسئولين اجرايي

مسئولين اجرايي مؤسسه متشكل از افراد تحصيلكرده و با تجربه اي است كه با عشق و علاقه وافر همانند اعضاي هيأت مديره در عرصه خدمت رساني حضور دارند و در واقع بازوي اجرايي مؤسسه هستند ، اين برادران و خواهران نيز وقت وانرژي خود را خالصانه وصادقانه بدون هيچ چشم داشت مادي در جهت اهداف متعالي و انسان دوستانه مؤسسه قرار داده اند.

معرفی مسئولین اجرایی

 

نام و نام خانوادگي

تحصيلات

سمت

سعيد رحيمي

دانشجوي فوق ليسانس مهندسي مكانيك ، مهندس ناظر

مدير اجرايي

مرضيه رضايي

ليسانس و بازنشسته آموزش و پرورش

مسئول روابط عمومي

فاطمه جلال الديني

ليسانس و بازنشسته آموزش و پرورش

مشاور تحصيلي

 

اهداف و سياست گذاري ها :

هدف كلي اين مؤسسه انجام امور عام المنفعه و خدمت به قشر محروم و آسيب پذير جامعه در جهت خود كفايي آنها است با توجه به هدف كلي فوق ، بعضي از اهداف مؤسسه كه محور فعاليت ها قرار دارد عبارتند از :

v كمك در جهت ادامه تحصيل دانش آموزان و دانشجويان ممتاز بي بضاعت و يا كم بضاعت :

هر ساله تعدادي از دانش آموزان و دانشجويان ممتاز به علت مشكلات مالي، تحصيل خود را رها نموده و در پي معاش زندگي به دنبال كار مي گردند. اينان افرادي هستند كه در صورت ايجاد زمينه لازم براي ادامه تحصيل شايد نمونه اي از علما و دانشمندان زمان خويش شوند، اما در بسياري از موارد متأسفانه فقر مالي مانع از شكوفايي استعداد آنان گشته و جامعه از توان و استعداد آنان محروم مي گردد. با توجه به هدف و نيت اصلي مؤسسه خيريه نسيم رحمت توس با عنوان : «كمك در جهت ادامه تحصيل دانش آموزان و دانشجويان ممتاز بي بضاعت و كم بضاعت» اميدواريم با عملياتي نمودن و برنامه ريزي دقيق بتوان چنين افرادي را مورد شناسايي قرار داده و زمينه هاي لازم جهت ادامه تحصيل آنان را فراهم نماييم.

v شناسايي و حمايت از دانش آموزان و دانشجويان مستعد و حمايت از آنها در زمينه هاي :

Ø ايجاد اشتغال و كاريابي سرپرست خانوار و دانش آموزان در ايام تعطيلات تابستان

Ø ارائه خدمات درماني به خانواده دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش

Ø آموزش هاي فرهنگي، ديني، هنري و علمي در جهت توانمند سازي آنها

Ø تهيه و توزيع مواد غذايي ، پوشاك، لوازم تحرير و...

Ø مشاوره هاي رايگان به دانش آموزان، دانشجویان و اعضاي خانواده آنها

Ø تشويق و حمايت خانواده هاي افراد تحت پوشش به منظور اشتغال و خود كفايي

v شرايط شناسايي و گزينش مددجو :

با همكاري و هماهنگي آموزش و پرورش و همكاري خوب مديران مدارس، دانش آموزان نيازمند و داراي معدل حداقل 18 در مقطع دبيرستان شناسايي و خانواده دانش آموز مورد بازديد قرار مي گيرند. تاكنون بيش از 100 بازديد صورت گرفته و اين روند در طول سال ادامه دارد.

v پرداخت وام قرض الحسنه به افراد نيازمند و آبرومند :

پرداخت وام قرض الحسنه به مددجویان به عنوان يكي از مسائل مورد تأكيد دين مبين اسلام كه در قرآن و احاديث نيز به آن تأكيد فراوان شده است جزو اهداف اين مؤسسه است و اميدواريم با اجراي اين سنت حسنه، گره اي از مشكلات افراد نيازمند و آبرومند گشوده شود و از ريختن آبروي مؤمني كه ممكن است به خاطر پيشامدي ناخواسته يا ناگوار موقتاً در تنگناي اقتصادي قرار گرفته است جلوگيري شود. پرداخت وام به افراد نيازمند و آبرومند مطابق با آئين نامه اجرايي از طريق يكي از بانك ها يا مؤسسات مالي تحت نظارت بانك مركزي با رعايت مقررات مربوطه پرداخت خواهدشد.

v كمك در اشتغال زايي و ايجاد كسب و كار براي افراد مستعد بي بضاعت يا كم بضاعت :

امروزه مسأله اشتغال يكي از دغدغه هاي اساسي خانواده هاي محروم بويژه جوانان و زنان سرپرست خانوار است. يكي از اهداف مؤسسه شناسايي افراد مستعد جوياي كار از طبقه محروم جامعه و تبديل آنها به نيروهاي ماهر در زمينه هاي مورد علاقه شان است .

فعاليت ها و اقدامات انجام شده از زمان تأسيس تاكنون

مؤسسه در راستاي ارتقاء سطح كيفي عملكرد، و برقراري ارتباط با ساير مؤسسات به منظور هم افزایی و استفاده از توانایی ها و تجربیات یکدیگر اقدام به بازديد و برگزاري جلساتي با مدیران ساير مؤسسات خيريه و مراکز مرتبط نموده است كه از جمله اين جلسات، نشست و آشنايي با خيريه محبان ولايت ، خيريه محسنين ، خيريه امام رضا (ع)، خيريه حضرت زينب كبري (س)، اداره کل آموزش و پرورش خراسان، مسئولین انجمن اوليا و مربيان برخی نواحی آموزش و پرورش، شرکت در جلسات شوراي خانه خيرين استان خراسان، شرکت در جلسات سازمان بهزیستی، و... مي باشد. همچنین جلسات هيأت مديره هر 2 هفته يكبار و در صورت لزوم هفته اي يكبار با حضور اكثريت اعضاي هيأت مديره و در صورت لزوم مسئولين اجرايي مؤسسه در محل دفتر مركزي مؤسسه تشكيل مي شود. حفظ و توسعه ارتباطات در راستای توسعه کیفی اهداف و ارائه خدمات بهتر به مددجویان همواره در دستور کار موسسه قرار دارد و موسسه سعی دارد ضمن پرهیز از پراکنده کاری ها کلیه فعالیت ها و حمایت های خود را در زمینه های مختلف بر روی دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش متمرکز نماید. برخی از كمك ها و حمايت هاي مالي و فرهنگي مؤسسه از دانش آموزان و دانشجويان بشرح زير مي باشد:

الف) فعاليت هاي آموزشي :

تلاش در جهت به عضويت در آوردن دانش آموزان در مراكز علمي به منظور ارتقاء سطح علمي و آمادگي جهت ورود به دانشگاهها و مراکزآموزش عالی. در اين راستا دانش آموزان دبيرستاني از كلاس هاي درسي و آزمون هاي هفتگي استفاده و جهت شرکت در آزمون كنكور سراسری آماده مي شوند.

ب) احداث كتابخانه :

از آنجا كه حمايت تحصيلي از دانش آموزان از اهم فعاليت هاي مؤسسه مي باشد، خيريه در نظر دارد با تهيه كتابهاي كمك درسي و ايجاد كتابخانه در محل مؤسسه زمينه براي بهره مندی دانش آموزان از كتب مورد نياز خود را فراهم نماید. در حال حاضر تعدادی از کتاب ها تهیه و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

ج) فعاليت هاي فرهنگي :

با توجه به اهميت مسائل فرهنگي، در مناسبت های مختلف مؤسسه اقدام به برگزاري مراسم با رویکرد فرهنگی به منظور حفظ و ارتقاء روحیه معنوی مددجویان می نماید :

1- مراسم جشن 17 ربیع الاول و نوروز:

به مناسبت ولادت با سعادت پيامبر اكرم (ص) مراسم جشني در تاريخ 22/12/87 برگزار شد. در اين مراسم دانش آموزان تحت پوشش همراه با یکی از اعضای خانواده، مديران مدارس و عده ای از خيرين شركت كردند. در اين مراسم هديه هايي در قالب کارت خرید جمعاً به ارزش یازده میلیون ريال به دانش آموزان اهداء گرديد. هدف از برگزاري اين برنامه آشنا ساختن هر چه بيشتر دانش آموزان و اعضای خانواده آنها با سيره نبي مكرم اسلام حضرت محمد (ص) و همچنين ارتقاء روحيه معنوي و تقویت روحیه خودباوری اين عزيزان با اجراي برنامه هاي متنوع نظير سخنراني، مسابقه فرهنگي و... بود.

2- طرح اكرام و افطار :

در تاريخ 26/06/88 از دانش آموزان همراه با اعضای خانواده محترمشان بعلاوه تعدادي از دانش آموزان 5 دبيرستان از مناطق محروم تبادكان همراه با مدیران مدارس و جمعی از خیرین که جمع آنها به بیش از 300 نفر می رسید دعوت بعمل آمد. برنامه های اين مراسم شامل قرائت قرآن، سخنراني آقاي دكتر علمي، مداحي، خاطره گویی دفاع مقدس، اجراي مسابقه، اهداي جوايز، اقامه نماز و در نهایت پهن نمودن سفره افطار بود.

3- عيد بزرگ غدير و جشن ولايت :

اين مراسم به مناسبت عید سعید غدیر و جشن ولایت امیرالمومنین حضرت علی (ع) با دعوت از كليه دانش آموزان همراه با سرپرست خانواده و با حضور اساتید دعوت شده از دانشگاه، آموزش و پرورش و سازمان تبیلغات اسلامی برگزارگردید. برنامه های این مراسم شامل سخنراني، مشاوره تحصيلي و مشاوره خانوادگي بود و مراسم با پذیرایی از مددجویان و سایر میهمانان به صرف ناهار خاتمه یافت. همچنین با توجه به پیش رو بودن فصل سرما به كليه دانش آموزان یک عددكاپشن اهداء گردید.

4- سايت مؤسسه :

طراحي سايت مؤسسه خيريه نسيم رحمت توس با هدف ترویج فرهنگ انفاق و فعالیت های خیرخواهانه و انسان دوستانه و همچنین معرفي مؤسسه جهت آشنایی خیّرین و ارتباط مستمر با مدد جويان و آشنايي با نيازهای آنان از امور در دست اقدام مؤسسه خيريه است .

5- طرح ديدار سبز :

از آنجا كه همه مسلمانان محبّ اهل بيت عصمت و طهارت (ع) هستند و آرزوي زيارت امام رضا (ع) را دارند و قشر محروم جامعه توانايي حتي يكبار زيارت اين امام رئوف را ندارند مؤسسه خيريه نسيم رحمت توس با هدف ارتقاء روحيه معنوي و تشويق دانش آموزان مستعد و محروم با همكاري بهزيستي و آموزش و پرورش استان تعداد 20 نفر از دانش آموزان مناطق محروم كشور را شناسايي و جهت تشرف به محضر علي بن موسي الرضا (ع) طي دو مرحله دعوت نمود . آنها به مدت 3 روز در يكي از هتل هاي خوب مشهد با همکاری مدیریت محترم هتل بصورت رایگان اسكان و پذيرايي شدند. از جمله برنامه ها در مدت اقامت دانش آموزان در شهر مشهد مقدس برگزاری مراسم استقبال، برگزاری مراسمی با همکاری خدام حرم مطهر رضوی با عنوان آداب زیارت و بازدید از موزه هاي حرم مطهر و كتابخانه آستان قدس رضوي بود. همچنین در روز آخر طي مراسمي در منزل حاج آقا لدني پس از سخنراني، مداحی و مسابقه خاطره گویی و خاطره نویسی از سفر هدايايي شامل : كاپشن،كفش، جوایز نقدی مسابقات فرهنگی و بسته هاي فرهنگي و متبرك آستان قدس اهدا شد تا خاطره خوب زيارت امام رئوف برای همیشه در ذهن آنها باقي بماند . اجرای طرح دیدار سبز با یاری خداوند و توجهات خاصّه ولی نعمتمان آقا علی ابن موسی الرضا (ع) در سالهای آتی تداوم خواهد داشت.

6- كلاس هاي تابستاني :

از جمله دیگر فعاليت هاي انجام شده مؤسسه برگزاري كلاس هاي تابستاني قرآن است. برگزاري اين كلاس ها با هدف انس بيشتر جوانان و نوجوانان با كتاب آسماني مسلمانان و آشنايي بيشتر با آموزه هاي قرآني با همكاري اساتيد مجرب صورت گرفته است. توسعه فعالیت های تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان جهت شرکت در کلاس های مختلف دینی، علمی، ورزشی و ... در دستور کار قرار دارد.

د )فعاليت هاي عمراني :

· از جمله فعاليت هاي مؤسسه، جلب حمايت خيرين جهت خريد يك زمين به متراژ 100 متر مربع ، به مبلغ 000/000/9 ريال جهت خانواده یکی از دانش آموزان تحت پوشش ساکن در یکی از روستاهای کلات نادر مي باشد. اين خانواده بسيار نيازمند و دارای مشکلات حادّ اقتصادی بوده که سرپرستی با مادر خانواده است و از طریق کار در روستا حداقل نیازهای خانواده را که 5 نفر هستند به سختی تامین می نماید. این خانواده داراي 3 دانش آموز و یک کودک خردسال مي باشد. در صورت تامین منابع مالی و حمایت خیّرین ساخت این واحد مسکونی در دستور كار موسسه قرار دارد.

· ساخت حمام ، سرويس بهداشتي ، انشعاب گاز و تعويض سيمكشي برق منزل مددجو به مبلغ 000/000/5 ريال در تاريخ 10/06/88

· لوله كشي آب شرب یکی از مدارس ابتدائی ناحيه تبادکان واقع در جاده سیمان به مبلغ 000/000/1 ريال در تاريخ 14/07/87

· انجام قيرگوني و ایزوگام پشت بام منزل يكي از مددجويان در منطقه جاده سیمان به مبلغ 000/000/1 ريال در تاريخ 20/05/87

ه) فعاليت هاي حمايتي معيشتي :

· سبد كالاي ماه رمضان :

همزمان با فرارسيدن ماه مبارك رمضان در تاريخ 28/05/88 به همه مددجويان مؤسسه و 20 نفر از مددجويان بهزيستي سبد كالاي ماه رمضان شامل : برنج، گوشت، ماكاروني، سويا، چاي، قند ، پنير، خرما ، به ارزش تقريبي 000/000/12 ريال اهدا شد.

· اهدای پوشاک و لوازم تحریر : اهداي 21 دست لباس فرم مدرسه و بسته هاي لوازم تحرير در تاريخ 03/07/88 به مبلغ تقريبي 000/000/3 ريال

· اهداي اقلام و کالا مانندگوشت، برنج، لوازم خانگي،آبگرمكن، بخاري، تلويزيون، يخچال و ... به خانواده هاي نيازمند با توجه به درخواست در بازه های زمانی مختلف

· كمك هاي بلاعوض با توجه به درخواست مددجویان و بررسی درخواست توسط مسئولین مربوطه در موسسه در بعضی موراد کمک هزینه هایی بصورت بلاعوض به مددجویان پرداخت شده است :

· کمک جهت تهيه مايحتاج زندگي مددجویان به مبلغ000/000/15 ريال

· كمك جهت ادامه تحصيل به مبلغ 000/000/6 ريال

· كمك بلاعوض جهت اشتغال (قاليبافي) به مبلغ 000/000/3 ريال

· كمك بلاعوض جهت تعمير منزل به مبلغ 000/500/2ريال

و) فعاليت هاي انجام شده در زمینه ارائه خدمات درمانی

رفع برخي از مشكلات اقشار آسيب پذير جامعه، نظير درمان بيماري اعضاي خانواده مي تواند در تأمين آرامش و تقويت روحيه دانش آموز تأثير بسزايي داشته باشد. در اين خصوص اقدامات ذيل انجام شده است :

· معرفي يكي از مددجويان جهت درمان سرطان سينه به پزشك و پرداخت 000/500 ريال جهت كمك هزينه درمان در سال 87

· انجام سه مرحله بالون براي مددجو و تهيه لوازم پزشكي رايگان از شركت ها در سال 87

· بستري كردن مادر دانش آموز در بيمارستان و پرداخت هزينه های آزمايش، آندوسكوپي، دارو و ترخیص و همچنین رسیدگی به دانش آموز و اعضای خانواده در زمان بستری

· پیگیری و هماهنگی جهت انجام عمل جراحي دست یکی از مددجویان مددجو و 20 جلسه فيزيوترابي در تاريخ سال 1388 به مبلغ 000/000/4 ريال

· پرداخت هزينه جراحي لوزه مددجو در سال 87 به مبلغ 000/100/1 ريال

· جلب حمايت خيرين جهت پرداخت كمك هزينه درمان سرطان يكي از مددجويان از محل سهم سادات به مبلغ 000/000/30 ريال

· كمك هزينه درمان به 3 نفر از مددجویان در سال 87 و88 جمعاً به مبلغ 000/600/2 ريال

· ويزيت و درمان بيش از 20 نفر از مددجويان توسط پزشك متخصص بصورت رایگان

· عمل جراحي قلب باز دانش آموز در تاریخ 12/06/88 به مبلغ 000/000/30 ريال

· معرفی یکی از مددجویان به خیّرین و پرداخت مبلغ 000/000/4 ریال به مددجو جهت کمک هزینه درمان عمل جراحی توسط خیّرین محترم

ز ) فعاليت هاي صندوق قرض الحسنه

مؤسسه خيريه نسيم رحمت توس با افتتاح حساب در يكي از مؤسسات مالي اعتباری تحت نظارت بانک مرکزی اقدام به پرداخت وام قرض الحسنه بشرح ذيل نموده است :

الف: وام دانشجويي جهت ادامه تحصيل به 11 نفر از مددجويان به مبلغ 000/000/21 ريال

ب: وام اشتغال به دو نفر از مددجويان به مبلغ 000/000/40 ريال

ج: وام تعمير يا رهن منزل به 30 نفر از مددجويان جمعاً به مبلغ 000/000/18 ريال

د : وام جهت تهيه جهيزيه يك نفر از مددجويان به مبلغ000/000/5 ريال

ح) گزارش عملکرد مالی موسسه از ابتدای تاسیس تاکنون

واحد مالی وظیفه ساماندهی و سازماندهی امور مالی ،نحوه گردش عملیات نقدی و غیر نقدی و رسیدگی به حساب موسسه را برعهده دارد و وظیفه اصلی آن شفاف سازی هرچه بیشتر عملیات مالی موسسه میباشد گزارش عملکرد مالی موسسه از ابتدای تاسیس تاکنون به شرح ذیل می باشد :

- در آمد موسسه از شروع فعالیت( 14/12/1387 ) تاکنون معادل: 175/572/130 ریال

- هزینه موسسه از شروع فعالیت تا تاریخ 11/11/1388 معادل : 600/396/118 ریال

- مانده حساب موسسه تا تاریخ 11/12/1388 معادل : 575/175/12 ریال می باشد.

تامین بودجه:

بودجه موسسه طبق ماده 25 اساسنامه از طريق جمع آوري هدايا، اعانات ، قبول وصيت و وقف و ساير فعاليت هايی که در جهت تأمين منابع مالي موسسه ضرورت دارد تامین می شود. از آنجائیکه فعالیت های NGO ها و سازمان های مردم نهاد، متّکی بر حمایت های افراد جامعه صورت می گیرد و موسسات خیریه در راستای فقر زدایی و رسیدگی به اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه همواره نیازمند مشارکت نیک اندیشان و خیّرین می باشد، لذا موسسه خیریه نسیم رحمت توس پذیرای حضور گرم شما و منتظر حمایت های مادی و معنوی شما عزیزان در جهت پیشبرد اهداف و توسعه کیفی و کمّی خدمات می باشد. شماره حساب موسسه جهت کمک های مردمی به شرح ذیل اعلام می گردد :

حساب جام شماره 1471117094 بنام موسسه خیریه نسیم رحمت توس

مفتوح نزد بانک ملت شعبه چهار راه گلستان مشهد

آدرس دفتر مرکزی : مشهد مقدس- بلوار ملاصدرا ملاصدرای 6 پلاک 21

صندوق پستی : 1115-91375 تلفن همراه مدیریت: 09153240095

پست الکترونیکی : آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید

سامانه پیام کوتاه : 30007650001607

 

آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 01 مهر 1389 ساعت 06:53
 

نظرات 

 
#1 - 29 اسفند 1389 ساعت 22:25
خدا قوت به خاطر تلاش های خالصانه تمام اعضاء موسسه اجرکم عند ا...
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید